May 22, 2022
11 11 11 AM
*Lets talk with Kunjabihari Dalai, who hells from Byasabhumi Baleswar, Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022*
Lets talk with Jayalaxmi Sethi, who hells from Cuttack, Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022
Lets talk with Baikuntha Bihari Swain who hells from Sarana Sreekshetra,Dhenkanal Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022*
*Lets talk with Jyotsna Manjari Jena, who hells from Byasabhumi Sand and Misile city Baleswar, Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022*
“କିଏ ତୁମେ ଅଭିସାରିକା”- ପବିତ୍ର ବେହେରା
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ହୃଦୟ ରଞ୍ଜନ ପରିଡ଼ା
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ଚୁନିଲ କୁମାର ଗଙ୍ଗ ଦେଵ
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ସ୍ୱାଗତିକା ବେହେରା
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ଚିନ୍ମୟୀ ମହାପାତ୍ର
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ପ୍ରିୟଙ୍କା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ରାୟ
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ— ରାଜେଶ କୁମାର ବାରିକ୍
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ଭାରତୀ ପଣ୍ଡା
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ନାୟକ
ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ମହାପାତ୍ର
ଲୁହର ଅନ୍ତରାଳେ — ପ୍ରଣତି ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମିଶ୍ର
ଇଛାମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରେ — ମହେନ୍ଦ୍ର ନନ୍ଦ
ବିକୃତ — ଜୁମର ନାଥ ପାତ୍ର
ଗଙ୍ଗା ଯେ ଦେଶେ ବହେ — ଭରତ ବନ୍ଧୁ ବିଶ୍ୱାଳ
କବି ଟିଏ ମୁଁ କବି ଟିଏ — ଜାନକୀ ମହାନ୍ତ
ସନ୍ତାନ — ଅରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାଶ
Latest Post
*Lets talk with Kunjabihari Dalai, who hells from Byasabhumi Baleswar, Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022* Lets talk with Jayalaxmi Sethi, who hells from Cuttack, Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022 Lets talk with Baikuntha Bihari Swain who hells from Sarana Sreekshetra,Dhenkanal Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022* *Lets talk with Jyotsna Manjari Jena, who hells from Byasabhumi Sand and Misile city Baleswar, Odisha for Suryodaya_Sambhranta_Saraswat_Samman – 2022* “କିଏ ତୁମେ ଅଭିସାରିକା”- ପବିତ୍ର ବେହେରା ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ହୃଦୟ ରଞ୍ଜନ ପରିଡ଼ା ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ଚୁନିଲ କୁମାର ଗଙ୍ଗ ଦେଵ ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ସ୍ୱାଗତିକା ବେହେରା ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ଚିନ୍ମୟୀ ମହାପାତ୍ର ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ପ୍ରିୟଙ୍କା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ରାୟ ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ— ରାଜେଶ କୁମାର ବାରିକ୍ ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ଭାରତୀ ପଣ୍ଡା ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ନାୟକ ଅପରାହ୍ନର ଅବଶୋଷ — ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ମହାପାତ୍ର ଲୁହର ଅନ୍ତରାଳେ — ପ୍ରଣତି ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମିଶ୍ର ଇଛାମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରେ — ମହେନ୍ଦ୍ର ନନ୍ଦ ବିକୃତ — ଜୁମର ନାଥ ପାତ୍ର ଗଙ୍ଗା ଯେ ଦେଶେ ବହେ — ଭରତ ବନ୍ଧୁ ବିଶ୍ୱାଳ କବି ଟିଏ ମୁଁ କବି ଟିଏ — ଜାନକୀ ମହାନ୍ତ ସନ୍ତାନ — ଅରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାଶ

ବୋଉ ହାତର ପଖାଳ.. — ଶ୍ରୀସିକ୍ତା ଶୁଭଦର୍ଶିନୀ ନାୟକ

ବୋଉ ହାତର ପଖାଳ.. 💖
******💖******
ବୋଉ ହାତ ରନ୍ଧା ଭାତ ର ଦହି ପଖାଳ ସହ ବାଡ଼ି ବରକୋଳି ର ଆଚାର, ବଡ଼ିଚୁରା, ଶାଗ ଭଜା ର ତୁଳନା ବିଶ୍ୱ ର ବଡ ବଡ ହୋଟେଲ୍ ରେ ବି ଦୁର୍ଲଭ | ଛୋଟ ଦିନୁ ବୋଉ ତିଆରି କରିଥିବା ଭିନ୍ନ ରକମ ର ସୁଆଦିଆ ଭଜା, ତରକାରୀ ସହ ପଖାଳ ଖାଇବାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା ସଞ୍ଜନା | ଇଚ୍ଛାପୁର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କଲେଜ୍ ଓ ଚାକିରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠିକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ବୋଉ ହାତ ବଢ଼ା ପଖାଳ ଅମୃତ ସତେ ! ଏବେ ସଞ୍ଜନା ସୁଦୂର ନ୍ୟୁଜର୍ସି ରୁ ଟେଲିଫୋନ୍ କରେ | ଜ୍ୱାଇଁ ଙ୍କ ର ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ଜୀବନ ଶୈଳୀ, ପିଲା ଙ୍କର ପାଠ ପଢା ଆଉ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ଖୁବ୍ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଛି ବୋଲି ଜଣାଏ | ବର୍ଷ ର ଅଧା ଦିନ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଖାଦ୍ୟ ରେ କଟୁଛି ବୋଲି ବୋଉ ଆଗେ ଢେର୍ ମନ ଦୁଃଖ କରେ |

ପଖାଳ ଟିକେ ଖାଇପାରୁନି କି ସମୟ ଅଭାବ ରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରୁନି ବୋଲି ଜଣାଏ | ପୁଣି କୁହେ ଥରେ ଅଧେ ଚେଷ୍ଟା କରି ଦେଖିଲିଣି ଯେ ବୋଉ, ହେଲେ ତୋ ଭଳି କରିପାରୁନି | ଏତକ ଶୁଣିଲା ବେଳକୁ ତା ବୋଉ ର ଗାଲ ତା ଆଖି ର ଉଷ୍ମ ଲୁହ ରେ ଓଦା ହୋଇଯାଏ | ଆଜି ବୋଉ, ବାପା ଫ୍ଲାଇଟ୍ ରେ ଆମେରିକା ଆସୁଛନ୍ତି | ସଞ୍ଜନା ର ଖୁସି କହିଲେ ନସରେ | ବୋଉ କିନ୍ତୁ ଆମେରିକା ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ବେଳଠାରୁ ମୁହଁ ଶୁଖେଇ ରହିଥାଏ | ସଞ୍ଜନା ପଚାରୁ ପଚାରୁ ତା ‘ ବୋଉ କହିଲେ ଯେ ତୋ ପାଇଁ ଷ୍ଟିଲ୍ ଟିଫିନ୍ ରେ ପଖାଳ ଭାତ ଆଣି ଆସିଥିଲି ଯେ, ସେ ପୁଲିସ୍ ମୋତେ ଭିତରକୁ ଆଣିବାକୁ ଦେଲାନି | ମାଆ ଝିଅ ଦୁହିଁଙ୍କ ଆଖି ଓଦା ହୋଇ ସାରିଥିଲା ଆଉ ସଞ୍ଜନା ବୁଝି ସାରିଥିଲେ ଯେ ବୋଉ ପଖାଳ ଆଣିଥିବା ଟିଫିନ୍ ବାକ୍ସ ଟିକୁ ବିମାନ ବନ୍ଦର ର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ମାନେ ଭିତରକୁ ଆଣିବାକୁ ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି ନିଶ୍ଚୟ | ମାଆ ର ଭଲ ପାଇବା କେତେ ବାସ୍ତବ ସତେ !!❣️

ଶ୍ରୀସିକ୍ତା ଶୁଭଦର୍ଶିନୀ ନାୟକ

 2,313 total views,  1 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published.

30 − 29 =