January 28, 2023
11 11 11 AM
ନିହାଣ ମୁନରେ ପଥର-ଶୁଭଶ୍ରୀ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣପ୍ରଭା
କଳା ସଂସ୍କୃତିର ବିନ୍ଧାଣି-ସୁଭ୍ରାନ୍ତ ବେହେରା,
ହେ ଶିଳ୍ପୀ-କୁମାର ସୋନୁ
ମୂର୍ତ୍ତି କହେ କଥା-ଜୟଶ୍ରୀ ଖଟୁଆ
ମଉନ ମୂର୍ତ୍ତି-ଶୁଭଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର
କଳା କୃତି-ସବିତା ପଟ୍ଟନାୟକ
କନ୍ୟା ଭ୍ରୁଣର କ୍ରନ୍ଦନ-ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ନାୟକ
बेटी बचाओ बेटी पढ़ाओ-लक्ष्मीप्रिया बेहेरा
ଆମେ କଣ ସତରେ ଅଲୋଡ଼ା-କୁମାର ସୋନୁ
ମୁଁ କନ୍ୟା ଭୃଣ ଟିଏ କହୁଛି-ଜୟଶ୍ରୀ ଖଟୁଆ
ମୋର ଭୁଲ୍ କ’ଣ-ମମତା ବାରିକ୍
କନ୍ୟା ବଞ୍ଚାଅ-ଶୁଭସ୍ମିତା ମହାନ୍ତି
ଏଇ ଯେ ସେ ନାରୀ-ରୁଦ୍ର ନାରାୟଣ ଦାଶ
ଜାରଜ-ମୁକ୍ତିରାଣୀ ଦେବତା
ଆଧୁନିକ ଯୁଗ-ସୁଭ୍ରାନ୍ତ ବେହେରା
ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଦୁନିଆ-ଜୟଶ୍ରୀ ଖଟୁଆ
ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ-କୁମାର ସୋନୁ
ନୀରବ-ଶୁଭଶ୍ରୀ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣପ୍ରଭା
ଆଜିକାର ଦୁନିଆ-ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା ସେଠୀ
ବଦଳିଛି ସମୟ-ଶୁଭସ୍ମିତା ମହାନ୍ତି
Latest Post
ନିହାଣ ମୁନରେ ପଥର-ଶୁଭଶ୍ରୀ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣପ୍ରଭା କଳା ସଂସ୍କୃତିର ବିନ୍ଧାଣି-ସୁଭ୍ରାନ୍ତ ବେହେରା, ହେ ଶିଳ୍ପୀ-କୁମାର ସୋନୁ ମୂର୍ତ୍ତି କହେ କଥା-ଜୟଶ୍ରୀ ଖଟୁଆ ମଉନ ମୂର୍ତ୍ତି-ଶୁଭଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର କଳା କୃତି-ସବିତା ପଟ୍ଟନାୟକ କନ୍ୟା ଭ୍ରୁଣର କ୍ରନ୍ଦନ-ପ୍ରୀତିରଞ୍ଜନ ନାୟକ बेटी बचाओ बेटी पढ़ाओ-लक्ष्मीप्रिया बेहेरा ଆମେ କଣ ସତରେ ଅଲୋଡ଼ା-କୁମାର ସୋନୁ ମୁଁ କନ୍ୟା ଭୃଣ ଟିଏ କହୁଛି-ଜୟଶ୍ରୀ ଖଟୁଆ ମୋର ଭୁଲ୍ କ’ଣ-ମମତା ବାରିକ୍ କନ୍ୟା ବଞ୍ଚାଅ-ଶୁଭସ୍ମିତା ମହାନ୍ତି ଏଇ ଯେ ସେ ନାରୀ-ରୁଦ୍ର ନାରାୟଣ ଦାଶ ଜାରଜ-ମୁକ୍ତିରାଣୀ ଦେବତା ଆଧୁନିକ ଯୁଗ-ସୁଭ୍ରାନ୍ତ ବେହେରା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଦୁନିଆ-ଜୟଶ୍ରୀ ଖଟୁଆ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ-କୁମାର ସୋନୁ ନୀରବ-ଶୁଭଶ୍ରୀ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣପ୍ରଭା ଆଜିକାର ଦୁନିଆ-ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା ସେଠୀ ବଦଳିଛି ସମୟ-ଶୁଭସ୍ମିତା ମହାନ୍ତି

11 thoughts on “ସାରସ୍ବତୀୟ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଶସ୍ତି ପତ୍ର/ସମ୍ମାନ ସନନ୍ଦ-୨୦୨୦

  1. A powerful share! I’ve just forwarded this on to a pal who was doing somewhat exploration on this. And he in fact purchased me lunch due to The reality that I stumbled on it for him… lol. So enable me to reword this…. Thanks to the meal!! But yeah, many thanks for paying a while to discuss this subject here on your website.

  2. Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out. Please let me know where you got your design. Bless you

  3. I extend my heartfelt felicitation to SLF
    For his great contribution to odia literature also feel proud to be a part of this family .Wish a great future

  4. କୃତଜ୍ଞମୁଁ ଏହିମାନପତ୍ର ପାଇ,,,
    ସାରସ୍ବତ ପ୍ରଣାମ ଜଣାଉଛି ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟଭାଷା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ର ସମସ୍ତ. କର୍ମକର୍ତା,,ବରେଣ୍ୟ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ,,ସମସ୍ତ ବିଚାରକ ମଣ୍ଡଳୀଙ୍କୁ
    ଭାଷା ଓ ସାହିତ୍ୟ ର ଉନ୍ନତିକଳ୍ପେ ଏହି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ର ଉଦ୍ୟମ ଅକଳ୍ପନାୟ,, ଏହି ପରିବାର ର ଉତ୍ତରୋତ୍ତର ଉନ୍ନତି କାମନା କରୁଛି ।

  5. ମୋର ହୃଦୟ କନ୍ଦରରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି।ଏହିପରି କବିତାର ନୂଆ ଶୈଳୀ ଶିଖେଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଇ ସମସ୍ତ ନବ ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପଦକ୍ଷେପ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ।

  6. ସୁର୍ୟୋଦୟ ପରିବାରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ମାନ ପତ୍ର ପାଇଥିବାରୁ ନିଜକୁ ଧନ୍ୟ ମନେ କରୁଛି l ପରିବାରର ସୃଷ୍ଟିକର୍ତା, କର୍ମକର୍ତା ଓ ବିଚାରକ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଖରେ ମୁଁ କୃତଜ୍ଞ l

  7. ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ
    ଝରାଶ୍ରୀ ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ତରଫରୁ ସାରସ୍ଵତୀୟ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଶସ୍ତି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ର ଯେଉଁ ଅଆୟୋଜନ ହୋଇଛି ଏଥିରେ ମୋତେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ପ୍ରତିଭା ରୂପେ ଚୟନ କରିଥି ବାରୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ନିକଟରେ ମୁଁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରୁଛି ଏବଂ ଅନେକ ଅନେକ ସାଧୁବାଦ ଜଣାଉଛି ।
    ଅଜିତ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ

  8. ସୁର୍ଯୋଦୟ ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ସଂଗଠନର ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ ରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଥିବାରୁ ଗର୍ବିତ ଅନୁଭବ କରେ । ମୋର ବଡ଼ ଭାଇ ମନୋଜ ଦାଦା ଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିବାକୁ ଚାହିଁବି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *